Můžeme Vám poradit?
Můžeme Vám poradit?
Máte dotaz ohledně ubytování, chcete vědět, zda je volný termín?

Váš e-mail: *

Vaše otázka: *

 

CYKLO KEMP Petra Sagana 2018 - V. ročník

Dovolte, aby jsme Vám představili nový projekt Cyklistický kemp Petra Sagana, který je určený pro chlapce a děvčata ve věku od 10 do 18 let. Kemp nabízíme pro děti se základními dovednostmi v horské cyklistice. V roce 2018 organizujeme již pátý ročník.

 


CYKLO KEMP
Petra Sagana
V. ročník


+421 908 930 083

Cena a termíny 2018

Termíny:
7-14. červenec 2018
14-21. červenec 2018
25. srpen – 1. září 2018

Cena: 295 €/osoba/8 dní (z toho 7 nocí)


Dovolte, aby jsme Vám představili nový projekt Cyklistický kemp Petra Sagana, který je určený pro chlapce a děvčata ve věku od 10 do 18 let. Kemp nabízíme pro děti se zručnostmi v horské cyklistike. Garantem cyklistického kempu je Mgr. Peter Zánický, trenér Petra Sagana až do juniorského věku. Cílem cyklistického kempu, je seznámit účastníky s triky v horské cyklistice. To vše, v malebné přírodě Malé Fatry, kde trénoval i Mistr světa v horské cyklistice Peter Sagan.

Jak se zlepšti v jízdě do kopce? Jak správně sjíždět terén?… a spousta dalších malých tajemství a triků cyklistiky, které odhalíme během tohoto kempu. Čeká na vás celodenní program v kouzelné přírodě Malé Fatry na dobře značených cyklostezkách. Na výběr jsou kvalitní cyklotrasy v celkové délce víc než 600 km! Ale tento vyjímečný sportovní kemp není “jen” o praxi, ale i neméně důležité teoretické výuce. Těšit se můžete na večerní přednášky o sportovním stravování, zlepšování kondice a sledovat budeme také prezentaci o začátcích Petra Sagana. Účástníci si můžou na místě vyzkoušet i kolo, na kterém Peter Sagan soutěžil na Mistrovstvích světa v horské cyklistice!

Garanti kempu:

Mgr. Peter Zánický – vystudoval UMB v Banskej Bystrici, Pedagogickou fakultu - obor tělesná výchova. V minulosti učil tělesnou výchovu a absolvoval spoustu letních táborů a sportovních soustředění jako sportovní trenér a pedagog. Trénoval Petra Sagana od začátků jeho kariéry, až do přestupu do teamu Liquigas. Toto společné sportovní období trvalo krásných deset let a během jeho trénérské kariéry, se Peter Sagan stal Mistrem světa v horské cyklistice. Dnes aktivně pracuje v cestovním ruchu jako průvodce.

Ing. Peter Chrapčiak – majitel chat, který celoročně pracuje v oblasti cestovního ruchu a značení cyklotras a rozvoje cykloturistiky na Malé Fatře. Aktivně se podílí i oblastně na organizaci cestovního ruchu na Malé Fatře.

Pavol Pápež – bývalý cyklista Cyklistického spolku Žilina, kde jezdil i Peter Sagan


+421 908 930 083
 

PROGRAM KEMPU/změna programu vyhrazena/Sobota
Příjezd “mladých saganovců” do kempu. Jasně, že budete mít spoustu otázek: Kdo bude náš trenér? S kým budu na pokoji? A kam dám svůj bike? Takže v klidu mládeži! Nejdříve vás seznámíme s kempem a na začátek si poslechnete “cykloprolog”, tedy příběh všech milovníků kol, v okolí chaty. Čas na večeři! Mezi sebou se seznámíte prostřednictvím interaktivních her.

Neděle
Vstávat, je čas na snídani. Nejdříve vás rozdělíme do skupin podle vaší výkonosti - podle vaší fyzičky. A schválně! Víte, co je to jízda v háku? Dvojčata? Jízda “na Itala”? Že jste o tom nikdy neslyšeli, nebo to prostě ještě jen nezkusili? OK je čas to napravit, právě na tomto kempu vás naučíme cyklistický slang, jaký používají ti největší cykloprofíci. Ale od slov k činům! Jdeme ven a rovnou do terénu. Bez energie by to nebylo ono, takže čas na oběd a pak trochu relaxu. Odpoledne jízda zručnosti na kolech v přímé blízkosti chaty. A nemusíte se vůbec bát, jízda pouze na zadním kole není nutná :) Večeře. Společenský program - podíváme se společně na video, na finální etapu s vítězným dojezdem Petera Sagana a povíme si víc o strategii sprintérů v závěrečném dojezdu do cíle.

Pondělí
Snídaně šampionů - určitě doporučujeme, aby ses dobře najedl, dnes nás totiž čeká už něco delšího. Zjistíme proč je vytrvalost základním kamenem výkonosti. Tím pádem oběd bude později než obvykle a samozřejmě nebude chybět odpolední klid. Myslíme si, že si i zdřímnete :o) A pak to bude zase pecka! Návštěva sauny a vířivky udělá dobře vašemu tělu i hlavě. Výborná večeře a ano, ani dnes nebude chybět večerní zábava. Mimo jiné se společně můžeme mrknout na staré fotky, kdy byl Peter tak mladý jako právě TY!

Úterý
Snídaně. Jestli jsi to včera podcenil, tak dnes jez tak, abys měl energii především do náročného horského terénu. Jízdu bude v technicky náročném terénu, kde si ukážeme různé techniky a natočíme video právě tvojí jízdy. Takže to můžeme společně probrat a říct si, co děláš dobře a co ještě zlepšit.
Víš o tom, jak je důležitá práce tvých rukou v terénu? Dál zjistíš, jak minimalizovat možnost pádu a jak při pádu “dobře dopadnout” :) Všechno tě naučíme. Oběd a relax po něm. Technická část: výměna kola, oprava defektu, nastavení sedla a podobně důležité rady pro cyklistu. Večeře. Večerní analýza natočeného vide z tvé jízdy. Na závěr společenské hry.

Středa
Den začneme opět dobrou snídaní. Čeká nás soutěž na kolech a orientační závod - “Najdi poklad na kole”. Kdo nezabloudí, toho čeká oběd :o) Po odpoledním relaxování necháme kola odpočívat a vydáme se lehkou turistikou na místo, kde se narodil nejznámější slovenský zbojník Juraj Jánošík. Cool! Večeře a společenský program.

Štvrtok
Snídaně a pak jízda na kole v terénu do Vrátnej doliny, případně kabinkovou lanovkou pod Chleb. Cílem budou Horné a Dolné Diery. Tohle místo budeš milovat, protože dobrodružství čeká na každém ujetém metru! Ne, tohle není jako jízda po městské cyklostezce, takže oběd si dáte určitě rádi o něco později odpoledne. Relax. Večeře. Volný program.

Pátek
Snídaně. Dnes na vás čeká Soutěž účastníků kempu o Pohár Petra Sagana. Neboj, máme to zmáknuté, takže start bude dle handicapu - podle věku a výkonosti. Oběd a relax. Večeře a po ní přichází vědmostní test. Co všechny si zapamatuješ po týdnu na cyklokempu, je jen na tobě! Otázky budou určitě i o našem “patronovi” Petrovi Saganovi.

Sobota
Čas se rozloučit. Po snídani odevzdávání certifikátů účastníkům o pobytu na cyklistickém kempu. Je čas sbalit kufry, zkontrolovat pokoje, že je vše v pořádku, rozloučit se a zamířit domů.
 

Cena a termíny 2018

Partner/organizátor kempu: Občianske združenie CYKLISTICKÁ DETSKÁ TOUR


Partneři kempu:

Termíny:
7-14. červenec 2018
14-21. červenec 2018
25. srpen – 1. září 2018

Cena: 295 €/osoba/8 dní (z toho 7 nocí)

Cena zahrnuje:
- trenér / lektor
- škola a servis údržby biku: zabezpečuje Specialized
- výživový poradce: školení o správné výživě sportovce a cyklisty
- 7x ubytování v 3*** chatách, pokoje: 1x2, 1x3+1, 1x4+1
- plná penze
- lehká údržba kol (například lepení, drobné opravy)
- dárek od Petra Sagana

StravovÁNÍ

Snídaně - formou bufetových stolů, čaj, mléko, kakao
Oběd - polévka, hlavní jídlo, moučník
Večeře - hlavní jídlo
Ke každému chodu podáváme čaj a nealko

UbytovÁNÍ

Ubytování je 3* chatách s certifikáty „Vstúpte s deťmi, Vitajte cyklisti“. Ubytování nabízíme v Terchovej, v chatách Uhorčík, Ilčík a Rajnoha s plnou penzí a celodenní péčí o účastníky kempu.

Povinná výbava účastníka

  • horské kolo v dobrém technickém stavu
  • cyklistická přilba a sportovní oblečení do každého počasí
  • doporučujeme cyklistické tretry, ale NEJSOU podmínkou

Každý účastník obdrží minimálně 10 dní dopředu před cyklokempem Závěrečné informace, kde najde vše podstatné a důležité.

Za dobrý zdravotní stav odpovídá rodič. Doporučujeme prohlídku u tělovýchovného lékaře před zahájením kempu, ale není to podmínkou.


+421 908 930 083
O zařazení do kempu rozhoduje datum přijetí rezervace.
Kapacita kempu je omezená počtem 20 osob na jeden termín..
 

Foto KEMP SAGAN 2016, III. ročník

Foto KEMP SAGAN 2015, II. ročník

Foto/video KEMP SAGAN 2014, I. ročník

Reakcie z kempu

 
Dobrý večer,
ďakujeme pekne za fotky, a za pekné zážitky. Chlapi, tábor bol super, Daniel si pochvaľuje.
Zároveň aj vidím na Danielovi, že to celé malo zmysel. Myslím, že to vidieť aj na výkonnosti. Vyhral kategóriu na Košickom maratóne a na NCS Košice bol 3. v kategórii :)

S úctou
Branislav L.

Dobrý deň,
video i fotky sú super. To nehovorím zážitkoch a skúsenostiach. Ďakujeme. A mám jednu otázočku, ktorú som ja dostala už x krát. Bude cyklokemp Petra Sagana aj tento rok?
ďakujem za info
Martina M.

Óóóóóóóóóó toto si pamätám z najlepšieho cyklokempu!! Ale nie s toľkým snehom. Maťo G.

Cyklokemp navštívil Juraj SAGAN:
Saganovci otvorili v Terchovej detský cyklistický kemp
http://jojsport.noviny.sk/c/ostatne-sporty/saganovci-otvorili-v-terchovej-detsky-cyklisticky-kemp

Peter Sagan - Majster sveta

Peter Sagan v novém týmu

Chaty a ubytovÁNÍ


+421 908 930 083

 © 2018 Chaty Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tvorba webových stránek: Intensic