Můžeme Vám poradit?
Můžeme Vám poradit?
Máte dotaz ohledně ubytování, chcete vědět, zda je volný termín?

Váš e-mail: *

Vaše otázka: *

 
 


Infrasauna

Je pravda, že většina z Vás již párkrát saunu navštívila. Často bývá součástí posilovny, lázní, nebo hotelu na dovolené. Také naše chata Uhorčík nabízí návštěvníkům všech tří chat - Uhorčík, Ilčík a Rajnoha wellness centrum, ve kterém se nachází sauna. Kromě ní můžete relaxovat také v infrasauně. Že jste o ní ještě neslyšeli? Nevadí. Představíme vám její pozitivní účinky na lidský organismus.

Tradiční sauna využívá páru jako zdroj tepla. Infrasauna je typem sauny, která ohřívá prostředí infračerveným ohřívačem. Většinou jde o malou dřevěnou místnost, ve které se nachází několik infračervených ohřívačů. Právě díky nim není v infrasauně tak horko jako v běžné sauně a tím pádem v ní můžete strávit delší čas.

Infrasauna a zdraví

V infrasauně se člověk zpotí až 3krát rychleji než v klasické sauně. Pot je pro naše zdraví užitečný. Je to jeden ze způsobů jak se tělo dokažte zbavit toxických látek. Při pocení se otevírají póry na pokožce a výsledkem je hladší a zdravější pokožka.

Aniž byste museli jakkoliv cvičit, infrasauna podporuje hubnutí a zrychlený metabolismus. Infrasauna způsobuje, že tělo se potí, pálí kalorie a zvyšuje se celková cirkulace.

Rovněž pomáhá léčit celulitidu. Jelikož tento typ sauny umožňuje vedru proniknout do pokožky třikrát hlouběji než pobyt v běžné sauně, výsledky jsou ještě lepší. Jelikož pokožka je největším orgánem lidského těla, je to vynikající způsob jak léčit kožní problémy. Velmi dobře se léčí rány na těle, popáleniny a jizvy. Infrasauna urychluje jejich léčbu.

Mezi další pozitivní účinky infrasauny na lidský organismus patří:

  • Zlepšení imunitního systému
  • Zlepšení síly a vitality
  • Zlepšená kontrola kardiovaskulárního systému
  • Pomáhá kontrolovat krevní tlak
  • Dodává energii a uvolňuje stres
  • Uvolňuje bolest kloubů a svalů
  • Pomáhá léčit bronchitidu, poškození tkáně a zvětšenou prostatu
  • Pomáhá snížit hladinu cholesterolu

Protože infrasaunu nenajdete v každé prázdninové destinací, snažíme se nabídnout svým hostům moderní a komfortní služby. Záruka nejvyšší kvality a pohodlí je pro nás samozřejmostí. To vše najdete v chatě Uhorčík v malebném a atraktivním prostředí obce Terchová.

Přidáno: 6.3.2011

Všechny příspěvky na blogu >

© 2018 Chaty Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tvorba webových stránek: Intensic