Můžeme Vám poradit?
Můžeme Vám poradit?
Máte dotaz ohledně ubytování, chcete vědět, zda je volný termín?

Váš e-mail: *

Vaše otázka: *

 
 

Dovolená se psem

Chystáte se na dovolenou a nechcete nechat vašeho čtyřnohého miláčka doma? Chcete si užít dovolenou se psem naplno podle svých představ? Zveme vás k nám na chaty Uhorčík, Ilčík a Rajnoha v Těrchové. U nás najdete skvělé podmínky pro dovolenou se psem z níž budete mít radost vy i váš čtyřnohý přítel.

Dovolená se psemNení nic horšího, než když se vám o vašeho psího miláčka má starat někdo cizí. Mnoho lidí tento způsob využívá, když jdou na dovolenou. Majitelé psů jsou pak celý den ve stresu, zda jejich psi neničí dům sousedů nebo jestli se jim něco nestalo. Jelikož váš pejsek je pro vás jedinečný, chcete, aby se těšil z každé chvíle strávené s vámi, včetně dovolené.

Na dovolenou se psem

Pokud máte pejska, přemýšleli jste už nad tím, že byste ho vzali s sebou na dovolenou? V současnosti již dovolená se psem není taková problematická jako byla v minulosti. I když mnoho ubytovacích zařízení upravuje podmínky tak, aby byl možný pobyt se psem, nic vám a vašemu psovi neposkytne takový komfort jako právě chata. Na chatách Uhorčík, Ilčík a Rajnoha si užijete tu pravou dovolenou se psem!

Důležitá příprava
Dovolená se psemPokud s tím nemáte zkušenosti, přečtěte si naše tipy a rady, které vám pomohou při přípravě dovolené se psem. V první řadě je třeba kontaktovat chatu, ve které plánujete strávit dovolenou a informovat se, zda je možné vzít s sebou pejska. Také byste měli zjistit, zda mají psi přístup dovnitř chaty, na pokoj. Nezapomeňte se zeptat, kde všude má pes přístup a zda je v blízkosti park, louka nebo plocha, kde jej můžete venčit. V neposlední řadě vás bude jistě zajímat, zda je služba "dovolená pro psy" zpoplatňována a jaká je výše poplatku. Vždy mějte u sebe deku a nápoj pro psa. Samozřejmostí je likvidování výkalů po vašem pejskovi, protože není nic nepříjemnějšího než udržovaný trávník u chaty, který hyzdí právě taková "památka" po vašem pejskovi.

Co potřebujete
Vaše zvířátko by mělo mít mikročip. V případě, že by se ztratilo, bylo by snazší ho najít. Rovněž by mělo být očkováno proti vzteklině a mít pas s aktuálními informacemi. Na jeho obojku nebo štítku byste měli uvést kontaktní telefon. Velmi důležitá je také cesta a typ dopravního prostředku, kterým vycestujete na dovolenou.

Cesta na dovolenou
Dovolená se psemMnoho lidí v Česku cestuje do prázdninových destinací autem hlavně proto, že se v krátkém čase dostanou na místo. Avšak pokud s sebou berete i pejska, je důležité, aby byl během cesty chráněn. Pokud tomu tak není, i při malé nehodě by se mohl vážně poranit. Proto si pořiďte vhodné zařízení, ve kterém psa přepravíte. Určitě ho nenechávejte v autě bez dozoru. Je to především důležité, když je motor vypnutý a auto zavřené. Hlavně v létě je teplota uvnitř vozu extrémně vysoká, i když je otevřené okno. Pes je tak ve velkém nebezpečí. Do třetice, nedovolte vašemu psovi, aby vykláněl hlavu z okna auta. Je to nebezpečné a může to způsobit vážnou dopravní nehodu.

Moderní zábava
Popřemýšlejte, jaké zábavné aktivity můžete se svým psem na dovolené dělat. Jednou z možností je geocaching. Pokud jste o něm ještě neslyšeli, je to hra pro rodinu nebo přátele, při které se využívá GPS zařízení a internet. Hledají se ukryté předměty v skrýších, které jsou na zajímavých místech. Do této činnosti se ideálně zapojíte vy i váš pes. Rovněž s dětmi se při geocachingu můžete dobře zabavit v přírodě a spoznat zákoutí vaší dovolenkové destinace.

Věříme, že i s našimi tipy a radami bude pro vás dovolená s vaším zvířecím členem rodiny určitě překrásným zážitkem. Na chatách Uhorčík, Ilčík a Rajnoha v Těrchové se těšíme na vaší dovolenou s pejskem u nás.© 2018 Chaty Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tvorba webových stránek: Intensic