Běžkování

Novinka na zimní sezónu 2023/2024 - přes 30 km udržovaných tratí na běžecké lyžování v celkem 3 lokalitách v Malé Fatře.

Užijte si Malou Fatru tak jako nikdy předtím. Seberte běžky a z běžeckých tras objevujte krásné zákoutí Malé Fatry a zasněženou přírodu. V Malé Fatře je nyní udržovaných více než 30 km tras na běžecké lyžování ve třech lokalitách. Pohybem na běžkách navíc uděláte i něco pro své zdraví.

Zavítejte na běžky do Malé Fatry, kde má běžecké lyžování dlouhou a silnou tradici. Každoročně se zde konají lyžařské pochody a závody. Pro začátečníky je k dispozici zapůjčení kompletní výstroje na běžecké lyžování. Pokud ještě nebežkujete, máte jedinečnou možnost si tento krásný zimní sport vyzkoušet. Oblastní organizace cestovního ruchu v případě příznivých sněhových podmínek zajišťuje úpravu běžeckých tratí mezi Belou a Terchovou, kde je připraveno téměř 16km tratě pro klasický i volný styl. Další výbornou tratí je trasa na Kysucké magistrále mezi Krásnom nad Kysucou a Novou Bystricou. Třetí lokalitou na běžecké lyžování je trasa ve Vrátné - soutěska s krásnými výhledy na skalní výtvory v Malé Fatře.

Zimné pobyty - cenníky a rezervácie

Mapy běžeckých tratí v lokalitě Terchová-Bránica a Kysucká magistrála

Běžecká trať v lokalitě Terchová - Bránica má celkovou délku přes 15,7 km.


Běžkování je velmi zdravý sport, při pohybu na běžkách procvičíte celé tělo.

Běžkování vyjde mnohem levněji než klasické sjezdové lyžování. Nemusíte si kupovat skipasy a za použití běžeckých tras neplatíte.

Strojová údržba běžeckých tras zajistí optimální podmínky pro vychutnání si tohoto zimního sportu.

 

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tvorba webstránek: Intensic
Najdete nás také zde: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Můžeme vám poradit?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Můžeme vám poradit?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Máte dotaz ohledně ubytování, chcete vědět, zda je volný termín?

Vaše jméno: *

Váš e-mail: *

Váš telefon: *

Vaše otázka: *