Můžeme Vám poradit?
Můžeme Vám poradit?
Máte dotaz ohledně ubytování, chcete vědět, zda je volný termín?

Váš e-mail: *

Vaše otázka: *

 
 

Skialpinismus

V Malé Fatře jsou výborné podmínky pro skialpinismus. Oproti sjezdovému lyžování skialpinismus poskytne více adrenalinu a požitek z volné jízdy. Pohyb na lyžích volnou krajinou je výbornou relaxací a odreagováním. Na skialpinismus je v Malé Fatře k dispozici několik lokalit (Chleb, Poludňový Grúň, Stoh) včetně hřebene Malé Fatry. Tyto lokality pro skialpinismus jsou připravovány ve spolupráci s horskou službou.

Začátečníci a ti, kteří hledají nenáročné vycházky se mohou vyvézt kabinkovou lanovkou do Snilovského sedla a odtud pokračovat po hřebeni Malé Fatry.
Zdatnější skialpinisti mohou zvolit nástup na hřeben od Chaty Vrátna s trasou vedoucí přes Stěny, Poludňový Grúň.

Zimné pobyty - cenníky a rezervácie

Skialpinistické trasy na mapě Lyžařského střediska Vrátna

1. Stoh
4. Velký Kriváň
6. Belá

Vrátna - lyžařské středisko

Ve Vrátné je možnost zapůjčení skialp výbavy, hlavně pro začátečníky a ty, co si chtějí tento sport vyzkoušet. Ke skialpinismu umíme zajistit i instruktora, který vám nejen ukáže ty nejlepší trasy a provede vás po těch nejkrásnějších místech, ale vás také naučí jak si udělat lavinovou sondu, čímž zjistíte zda daný svah je nebo není lavinozní. Naučí Vás pracovat s lavinovou technikou, vypočítat si sklon svahu, jak se chovat na horách a mnoho praktických věcí, které mohou být potřebné.

Pro skupiny je také možné uspořádat lavinový kurz. Je to program určený pro lidi, kteří se pohybují ve volném terénu v zimním období a chtějí se naučit něco o lavinovém nebezpečí. Náš průvodce vás naučí zásady pohybu ve volném terénu, chápat a číst vrstvení sněhu a pracovat s lavinovou technikou. Toto a mnoho jiného vám pomůže předejít neštěstí, případně pomoci příteli v nouzi.

 © 2018 Chaty Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tvorba webových stránek: Intensic