Stopařství

Na svítání kráčíte tichým, zasněženým lesem. V tom vaši plánovanou dráhu protne neznámá stopa. Byl to pes? Na okamžik zapochybujete. Nebo nedejbože vlk či rys? Pokračujete dále, sněhová peřina je stále vyšší. Přibývá i množství stop, které zde během mrazivé noci zanechali obyvatelé hor. Stačí se jen pozorně dívat. Les zdánlivě spí, ale bílá peřina je čítankou, ze které se dozvíte opak. Třeba se ji však naučit správně číst. Tuto možnost vám nabízíme v následující podobě.

Trvání: 1 den (6 - 8 hod.)
Počet účastníků: max. 25
Sezóna: listopad - březen (v závislosti na sněhových podmínek)
Délka trasy: přibližně 10 km (podle okolností se může změnit)
Cena: 6 € / osoba, minimální poplatek za skupinu 80 €
Požadavky na účastníky: od účastníků se očekává vlastní terénní výstroj (kvalitní zimní oblečení a obuv)

Program nabízíme celoročně i ve formě samostatné přednášky v ceně 1,50 € / osoba. Maximální počet účastníků = 40. Minimální poplatek za skupinu je 25 €.

Zúčastníte se našeho programu, zaměřeného na stopařství. Prostřednictvím prezentace s množstvím autentických fotografií vás naučíme základy stopařství, přičemž se soustředíme na velké šelmy, ale také na jejich kořist. Protože stopy nejsou jediným druhem pobytových znaků, poukážeme i na ty méně nápadné. K dokonalému úspěchu to však nestačí. Proto vám vysvětlíme i něco o životě zvířat, abyste v budoucnu nemárnili čas jejich hledáním na nesprávném místě.

Po přibližně 1,5 hod. přednášce se vydáme do terénu. Na praktických příkladech si ukážeme jednotlivé pobytové znaky. Je pochopitelné, že to nebudou jen šelmy, ale spíše běžnější druhy lesní zvěře.
Účastí na uvedeném programu získáte dobrý základ pro to, abyste dokázali v přírodě samostatně identifikovat některé druhy živočichů. Bonusem je prostředí, kterým povede "stopařská" trasa.

 

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tvorba webstránek: Intensic
Najdete nás také zde: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Můžeme vám poradit?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Můžeme vám poradit?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Máte dotaz ohledně ubytování, chcete vědět, zda je volný termín?

Vaše jméno: *

Váš e-mail: *

Váš telefon: *

Vaše otázka: *