Rozhledna Strečno Špičák

Rozhledna Strečno Špičák

Nová rozhledna Strečno poskytuje krásný panoramatický výhled na Žilinskou kotlinu s okolními vrchy. Kromě toho z rozhledny uvidíte čtyři hrady, ten nejbližší, hrad Strečno, budete mít jako na dlani. Pokud se chystáte na výlet v okolí Strečna, tento zajímavý turistický bod byste určitě neměli vynechat.

Výstup na rozhlednu začínáme z parkoviště pod hradem Strečno. Hned při parkovišti je umístěna informační tabule, kde si můžeme přečíst základní fakta o rozhledně. Turistická navigační tabule nás z parkoviště směřuje k vyhlídkové věži a uvádí dobu výstupu 40 minut.

Stoupání je poměrně strmé, avšak odměnou nám budou opravdu krásné panoramatické výhledy. Cestou narazíte na několik informačních tabulí, kde si můžete přečíst zajímavé informace o přírodě a okolí. Už po prvním výstupu lesem se dostaneme na otevřený prostor, odkud je pěkný výhled na mohylu francouzských partyzánů. Pokračujeme ve výstupu lesním porostem, můžete zde vidět zajímavé přírodní výtvory, lesní ptactvo, při troše štěstí i veverky v stromových porostech.

Po závěrečném výstupu se dostáváme k rozhledně. Výhledy jsou opravdu krásné, vidíme hrad Strečno, Starý hrad, obec Strečno i domašínský meandr. Směrem na Žilinu je vidět Žilinská přehrada, průmyslový park KIA, město Žilina a Lietavský hrad.

Nadmořská výška: 620 m n. m.
Půdorys: 3400 x 3400 mm
Výška rozhledny: 8200 mm
Materiál: drevo / drewno / wood
Projekt stavby: Archekta, s.r.o. Čadca,
Ing. Stanislav Mikovčák a kol.
Realizátor: OPS Strečno, s.r.o.
Technická pomoc: Pozemkové spoločenstvo Strečno,
Maruna, s.r.o. Terchová, KST Uhlík Strečno
Realizace: 10 – 11/2017

 

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tvorba webstránek: Intensic
Najdete nás také zde: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Můžeme vám poradit?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Můžeme vám poradit?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Máte dotaz ohledně ubytování, chcete vědět, zda je volný termín?

Vaše jméno: *

Váš e-mail: *

Váš telefon: *

Vaše otázka: *