Cestování občanů ČR na Slovensko v souvislosti s covid (koronavirus) - aktualizace 2021

Aktuální informace o cestování občanů Česka do SR v souvislosti s covid-19 (koronavirus): https://korona.gov.sk/cestovanie-do-sr/

Informace uvedené níže mají pouze informační charakter. Pro aktuální informace zkontrolujte podmínky na odkazích uvedených výše.

Každá osoba až na výjimky popsané níže se před vstupem na Slovensko musí předem zaregistrovat v e-formuláři e-Hranica. Potvrzení o registraci je třeba mít u sebe po celou dobu pobytu na území SR. Před každým vstupem do SR je třeba v e-Hranice udělat registraci. Osoby ve věku do 12 let podléhají režimu rodiče, resp. osob ve společné domácnosti. Nemusí se registrovat do eHranica. Plně očkované osoby mají výjimku z domácí izolace.

Definice plně očkovaných osob

Za plně očkovanou osobu pro účely vyhlášky se považuje:

- osoba nejméně 14 dní ale ne více než 12 měsíců po aplikaci druhé dávky vakcíny proti onemocnění COVID-19 s dvoudávkovým schématem (platnost registrace v eHranica je 6 měsíců),

- osoba nejméně 21 dní ale ne více než 12 měsíců po aplikaci první dávky vakcíny proti onemocnění COVID-19 s jednodávkovým schématem (platnost registrace v eHranica je 6 měsíců),

- osoba nejméně 14 dní a ne více než 12 měsíců po aplikaci první dávky vakcíny proti onemocnění COVID-19, pokud byla první dávka očkování proti onemocnění COVID-19 podána v intervalu do 180 dní od překonání onemocnění COVID-19 (platnost registrace v eHranica je 6 měsíců),

Osoby, které si chtějí uplatnit výjimku z důvodu plné proočkovanosti, musí se umět tímto tvrzením během svého příjezdu a pobytu na Slovensku prokázat. K prokázání slouží například Digitální COVID průkaz EU.

Od 19. července je v platnosti vyhláška č. 231 (novela, vyhláška č. 244 účinná od 30.8.2021), která upravují režim na hranicích a povinnost domácí izolace. Rovněž ukládá povinnost osobám nad 12 let registraci do formuláře eHranica. Pravidla vstupu na Slovensko a následné domácí izolace se rozlišují podle věku osoby a na základě dalších podmínek.

- Osoby ve věku do 12 let podléhají režimu rodiče, resp. osob ve společné domácnosti. Nemusí se registrovat do eHranica.

- Osoby ve věku od 12 let se musí registrovat do eHranica.

Co Vás čeká při registraci do eHranica?

Po vyplnění základních údajů budeme od Vás chtít zjistit, jestli jste už absolvovali očkování. Na výběr budete mít ze tří možností:

a) jsem plně očkovaná osoba a mám o tom doklad

- dokončíte jednoduchou registraci a nemusíte nastoupit do domácí izolace

- registrace platí 6 měsíců

b) nejsem očkovaná osoba

- pokračujete ve vyplnění formuláře

- pokud splňujete podmínky z výjimek z absolvování povinné domácí izolace, nemusíte ji absolvovat

- pokud nesplňujete podmínky pro výjimku, musíte absolvovat povinnou domácí izolaci

Výjimky pro neočkovaná osoby

Pokud jste dosud neabsolvovali žádné očkování proti COVID-19, stále si můžete uplatnit jednu z několika výjimek z povinné domácí izolace. Tyto výjimky jsou ve formuláři rozděleny na základě podmínek, které musíte splňovat při jejich uplatnění:

Výjimky, které vyžadují negativní výsledek RT-PCR testu ne starší než 72 hodin

Výjimky, které vyžadují negativní výsledek RT-PCR testu ne starší než 7 dní

Výjimky, které vyžadují negativní výsledek antigenu testu ne starší než 7 dní

Výjimky, které nevyžadují negativní výsledek testu

Celý popis výjimek najdete na https://korona.gov.sk/cestovanie-do-sr/

Výjimky z povinné domácí izolace:

Do povinné izolace nemusí nastoupit:

- Plně očkovaná osoby,

- osoby od 12 do 18 let věku, za podmínky, že se na žádnou osobu ve společné domácnosti nevztahuje režim domácí izolace (platnost registrace v eHranici je do 9.8.2021).

Domácí izolace po příjezdu na Slovensko

Všem osobám, které od 9. července 2021 od 06:00 hod. vstoupí na území České republiky a nepodléhají výjimkám se nařizuje izolace v domácím prostředí nebo karanténním zařízení. Celý popis podmínek domácí izolace najdete na https://korona.gov.sk/cestovanie-do-sr/

Skvělá letní dovolená v komfortních chatách

Chaty se nacházejí v malebné části Těrchové pod vrcholy Malé Fatry. Kromě komfortního ubytování v chatách k pronájmu s hotelovým servisem máte při každé chatě k dispozici rekreační prostor s dětským hřištěm, hřištěm a altánem na grilování nebo vaření guláše. Chaty jsou vhodné pro rodinné dovolené, přátelská setkání i teambuilding.Vítejte v Malé Fatře!

Vítáme vás v Národním parku Malá Fatra! Kromě krásné přírody a milých lidí zde najdete spoustu tipů na výlety v okolí pro celou rodinu. Malá Fatra nabízí jedny z nejkrásnějších turistických tras pro začátečníky i pokročilé. Jistě dobře padne i vykoupat se v některém z aquaparků nebo termálních koupališť v okolí. Cyklisté zde najdou více než 600 km vyznačených cyklostezek.

 
© 2022 Chaty Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tvorba webových stránek: Intensic
Můžeme Vám poradit?
Můžeme Vám poradit?
Máte dotaz ohledně ubytování, chcete vědět, zda je volný termín?

Vaše jméno: *

Váš e-mail: *

Váš telefon: *

Vaše otázka: *