Cyklotrasa Na Mravečník, anebo na Vojenné 

Popis trasy: 2 krátké trasy na rozcvičku a poznání okolí. Tyto trasy jsou krátké, ale příjemné. Na Mravečník vyšlapete až do výšky 998 m.n.m. takže se i trochu zpotíte a dole si užijete i pěkný sjezd . Z Vojenného zase uvidíte pěkné panoráma NP Malá Fatra.

Na Mravečník nástup začíná do sedla Kačerovci, Zde projedete okolo kříže (musíte ho mít po pravé ruce) směrem do Lutíš. Po dojezdu na křižovatce odbočíte vlevo na státní cestu. Po krátkém stoupání dorazíte do sedla Lutiška, Zde pokračujete po zelené turistické značce a makadamové lesní cestě až na Mravečník. Posledních cca 250 m je zapotřebí vytlačit. Z vrcholu pokračujete po cyklochodníku až dorazíte na rozcestí (vlevo by jste dorazili znovu do Kačerova) Zde pojedete rovně po cca 50-100m se dáte vpravo dolu (je zapotřebí najít správnou odbočku podle mapy nebo navigace) do Červencov a po louce sjedete na hlavní cestu, na Chotári odbočíte vlevo domů.

Na Vojenné se dostane po stoupání do Marunov na hřebeni odbočíte vlevo a pokračujete až na křižovatku do Zázvora. Zde si dejte pozor, aby jste křižovatku nepřejeli, když jedete dole z kopce po pěkné cestě, která vede až k přehradě na Riečniciach. Na křižovatce u Zázvora musíte zahnout vlevo (zpět dozadu) Zde se už vezete po hřebeni s výhledy na Rozsutce a Stoh.Skončíte v sedle u Kačerov. Vojenné doporučuji jet jen za sucha, protože se jede jen po hliněné lesní cestě a po dešti je to katastrofa.

Celková délka trasy-Mravečník: 16 km   Čas jízdy: 1:30-2 hod.

Celková délka trasy-Vojenné: 14 km   Čas jízdy: 1:40-2 hod.

Trasa na stažení pro GPS: Link ke stažení trasy pro GPS vám pošleme na e-mail. Zadáním emailu souhlasíte se zasíláním našeho čtvrtletního zpravodaje, ze kterého se můžete kdykoliv odhlásit.

 
 

 

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tvorba webstránek: Intensic
Najdete nás také zde: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Můžeme vám poradit?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Můžeme vám poradit?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Máte dotaz ohledně ubytování, chcete vědět, zda je volný termín?

Vaše jméno: *

Váš e-mail: *

Váš telefon: *

Vaše otázka: *